Zimní aktivity v Horní Lomné

Pokud se rozhodnete pro zimní pobyt v Chatě Pod Loučkou v Horní Lomné, doporučujeme Vám následující možnosti aktivního odpočinku:

Lyžování

Díky své vzdálenosti od hlavních silničních tahů a velkých měst netrpí údolí Lomné silným zájmem „jednodenních lyžařů”, takže si zde zalyžujete bez dlouhých front. Navíc se místní sjezdovky rozkládají převážně na severních svazích, proto zde bývá dostatek kvalitního sněhu i na konci zimního období.

Ski areál Přelač | Foto: www.prelac.cz

V údolí Lomné naleznete celkem tři lyžařská střediska. Nejblíže naší chatce (cca 2 km) je Ski areál Přelač se třemi vleky a s nejdelší sjezdovkou dlouhou 800 m. Sjezdovka je velmi oblíbená zvláště mezi carvingovými lyžaři, kteří si ji cení kvůli její šířce (250 až 300 m).
Objekt disponuje parkovištěm poblíž stanice vleku, v jeho blízkosti je také zastávka autobusu.

Ski areál Armáda nabízí i noční lyžování

Druhým areálem, vzdáleným asi 5 km od naší chatky, je Ski areál Armáda. Tento areál disponuje sjezdovkou o délce 860 m a profil kopce ocení hlavně náročnější lyžaři. Výhodou tohoto areálu je také nabídka nočního lyžování. Samozřejmostí je úprava svahu a umělé zasněžování.
Areál disponuje vlastním parkovištěm a je snadno dostupný také z autobusové zastávky.

Ski areál Severka | Foto: www.severka.eu

Třetím areálem, který je od nás vzdálen cca 8 km, je Ski areál Severka. V areálu naleznete celkem čtyři sjezdovky s délkou až 1270 m. Areál disponuje dětským vlekem, proto je ideální pro rodiny s dětmi. Severku si určitě oblíbí také snowboardisté, protože se zde nachází i snowboardový park. Všechny sjezdovky jsou upravované a nejdelší sjezdovka je i uměle zasněžována.
Areál je snadno dostupný především autem, parkoviště se nachází u spodní stanice vleku.

← Zpět na přehled aktivit a pasivit | ↑ Zpět na zimní aktivity

Běhání na lyžích

Pro fanoušky běhání na lyžích jsou v několik kilometrů vzdálené Dolní Lomné k dispozici 4 běžecké okruhy o souhrnné délce 10 km. Okruhy jsou vedeny loukami s krásnými výhledy na hory, jsou upravované a mají různý profil, tak aby si na své přišli jak začínající, tak pokročilí běžkaři. Více informací o okruzích naleznete na webu Dolní Lomné.

Pokud nepotřebujete perfektně upravenou stopu, abyste si užili jízdu na běžkách, tak prakticky stačí vyjít před chatu a můžete jet.

← Zpět na přehled aktivit a pasivit | ↑ Zpět na zimní aktivity

Sáňkování

Pokud máte možnost vzít si sebou sáně, tak to určitě udělejte. V okolí chaty je několik kopců, na kterých se lze na saních vydovádět.

← Zpět na přehled aktivit a pasivit | ↑ Zpět na zimní aktivity